Jūs esate čia: Naujienos
4c ir 3d klasių mokiniai mėgsta lieti akvarelę, spalvinti pieštukais, kreidelėmis, o belaukdami pavasario ir išsiilgę spalvų išbandė paslaptingąjį ebru – tapymą ant vandens. „Vandens veidas“ - būtent taip iš persų kalbos verčiamas žodis ebru. Šis menas jau VI amžiuje buvo žinomas Kinijoje, o XVI amžiuje Didžiuoju šilko keliu perduotas į Iraną ir Turkiją. Europos keliautojai, gabendavę popierių, išplatino ir ebru popieriaus paveikslus.

Sustoję prie ebru indo, pripildyto jūros dumbliais sutirštinto vandens, ir laikydami teptuką, pagamintą iš rožės stiebo ir arklio uodegos, vaikai taškė specialius dažus ir stebėjo, kaip sukasi ir banguoja linijos, kaip keičiasi vandens veidas. Drąsiausieji išbandė dailininko „šukas“ ir braukdami vandens paviršiumi formavo spalvotus ornamentus: širdutę, gėlės žiedą, žvaigždę. Na, o nutapę vandens piešinį, dėjo ant jo specialų popierių ir stebėjo, kaip piešinys prilimpa prie lapo. „Įdomus eksperimentas“, „paslaptis“, „ramybė“, „džiaugsmas tapyti“, „atradimų diena“ – taip vaikai įvertino dailės pamoką kitaip.

Pradinių klasių mokytojos Sotera Martusevičienė ir

Irena Navasaitienė