Jūs esate čia: Naujienos

Šiemet projekto ,,Mažiau šiukšlių“  bendruomenės  veiksmo  diena  buvo  organizuota  sausio  20 dieną. Esame pasirinkę vertinimo rodiklį – perdirbamo popieriaus kiekis. Popierių rūšiuoti pradėjome nuo rugsėjo mėn.  ir per šį laikotarpį surinkome net 990 kg. Pasirodo mokiniai įprato kabinetuose rūšiuoti šiukšles – popierių metą į tam skirtą dėžę.

Mūsų partneriai savo veiklą planuoja metams,  tad norėjome  pasidžiaugti  nuveiktais darbais ir numatyti ateities perspektyvas, todėl pasikvietėme juos į svečius: Kretingos muziejaus gamtos skyriaus vedėją Jurgitą Tertelienę, Kretingos miškų urėdijos atstovę Gražiną Banienę, tėvų atstovus, rajoninio laikraščio ,,Švyturys“ redaktorę Laimą Stonkuvienę. Veiksmo dienos metu pirmokai  gamino darbelius iš popieriaus atliekų. 3c, 3d , 4d, 4e klasių mažieji  ekologai  tikrai žino, kaip susitvarkyti su užgriuvusia šiukšlių lavina, nes aktyviai dalyvauja projekte ,,Mažiau šiukšlių". Mokinukai su savo mokytojomis Nijole Meškauskiene, Sotera Martusevičiene,  Aiva Raciuviene ir Asta Sakutiene nuolat rūšiuoja šiukšles klasėse, paragina mokinius, tėvelius tai daryti ir namuose. Vaikai žino pagrindines rūšiavimo taisykles, kurias dar kartą prisiminė  popietės ,,Šiukšlių lavina“ metu.  Ekologų būrelio nariai organizavo pokalbius klasėse ir skatino visus mokyklos mokinius rinkti popieriaus atliekas, juk tai taip paprasta, o nauda didžiulė.

Veiksmo dieną organizuotos veiklos skatino visus galvoti apie  gamtos išsaugojimą, motyvavo visus rūšiuoti. Rajoninio laikraščio redaktorė džiaugėsi mokytojų ir mokinių vykdoma gamtosaugine veikla, pažadėjo apie iniciatyvas informuoti rajono bendruomenę.

Julija Šližienė

Projekto vadovė