Jūs esate čia: Naujienos

Kovo 7 dieną Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje  mokykloje vyko  rajoninė 5-10 klasių mokinių  konferencija  ‚Mano gimtasis kraštas ir jo žmonės. Žodžio meistrai“, skirta Lietuvių kalbos dienoms paminėti.  Ją organizavo mokyklos lietuvių kalbos mokytojos. Pranešimus apie mūsų krašto kūrėjus - poetes Bronę Liniauskienę, Agotą Daugnoraitę-Vičiulienę, Eleną Karnauskaitę, Mariją Bučkienę, tautosakininką ir istoriką Simoną Daukantą – skaitė Simono Daukanto progimnazijos ir Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokiniai. Literatūrinę kompoziciją „Ką šnabžda žodžiai ...“  kraštiečių poečių Bronės Liniauskienės ir Aušrinės Zulumskytės eilėmis paruošė mokyklos 8-okai. Šokių mokytoja Jūrate Kiškienė su grupe 5-os klasės mokinių  sukūrė šokį „Knyga“.

Konferencijoje dalyvavo ir pačios kūrėjos- poetė, Kretingos rajono Garbės pilietė Nijolė Rimkienė bei Kretingos rajono kultūros centro renginių organizatorė, Klaipėdos universiteto docentė,  socialinių mokslų daktarė poetė Aušrinė Zulumskytė. Viešnios papasakojo mokiniams apie savo kūrybos kelią, jos prasmę, paskaitė savo eilėraščių, kurie klausytojus papirko nuoširdumu, iš jų sklindančia turtinga patirtim, meile gimtam kraštui.

Pranešėjams, jų mokytojoms, viešnioms padėkos žodį tarė mokyklos direktoriaus pavaduotoja Jūratė Račinskienė. Konferenciją vedė 7c klasės mokinė Rasa Žutautaitė.

Jaunųjų žurnalistų būrelio informacija

Spalis 2017