Jūs esate čia: Naujienos

Mokslo metų pabaigoje 5a ir 5c klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių, išvyko į kultūrinę-pažintinę kelionę. Iš pradžių aplankėme Šaltojo karo muziejų – raketų bazę, vienintelę tokią visoje Europoje. Apžiūrėjome ekspoziciją, kurioje lankytojams pristatoma unikali vaizdinė ir grafinė medžiaga, pasakojanti apie buvusį visiškai slaptą sovietų branduolinės ginkluotės organizavimą ir veikimo principus. Ten demonstruojami kovinių raketų ir kitos Šaltojo karo ginkluotės pavyzdžių maketai, autentiška to meto įranga, ginklai. Po to vykome į Žemaitijos nacionalinį parką ir dalyvavome ekskursijoje po Platelių Dvaro muziejų, sužinojome, kaip atsirado Platelių ežero pavadinimas. Gidė viską papasakojo žemaitiškai. Paskui pavaikščiojome po vienintelį Lietuvoje Užgavėnių kaukių muziejų, kuriame susipažinome su geriausiai Žemaitijoje ir visoje Lietuvoje išlikusia Užgavėnių šventimo tradicija ir išradingų meistrų sukurtomis šios šventės kaukėmis. Iš viso užgavėnių muziejinę ekspoziciją sudaro apie 250 įspūdingų kaukių, žemaitiškai vadinamų „ličynų“. Fotografavome, filmavome, o grįžę visiems pasakojome, kokių įdomių dalykų sužinojome išvykos metu.

5a ir 5c klasių vadovės

..