Jūs esate čia: Naujienos

Mokslo metų pabaigoje mes, 3a ir 3b klasių mokiniai su mokytojomis A. Jurgutiene ir J. Baltmiškiene, susiruošėme į turiningą išvyką Panemunės keliu.  Šį maršrutą mums suformavo prabėgę amžiai... Keliavome  lankydami šiame kelyje esančius gamtos, istorijos ir kultūros objektus. Pirmiausia aplankėme Panemunės pilį, kuri kartais dar vadinama Vytėnų arba Gelgaudų pilimi,  pasivaikščiojome po seną parką, stebinantį puikiais kaskadiniais tvenkiniais, pasigardžiavome ledais. Nedaug pavažiavę, pamatėme Raudonės pilį, iš tolo švytintį 33.5 m aukščio pilies bokštą, nuo kurio gėrėjomis atsiveriančia įspūdinga kraštovaizdžio panorama. Raudonės pilies parke pasigrožėjome išlikusia senąja liepų alėja, garsuoju Gedimino ąžuolu, surengėme pikniką. Sočiai pavalgę, pailsėję, keliavome į vieną seniausių Lietuvos gyvenviečių - Veliuoną. Pasak istorinių šaltinių Veliuonoje lankėsi, kovojo ir mirė Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas. Užlipome į bažnyčios bokštą, vėl pasigėrėjome iš aukštai Nemuno pakrantėmis. Seredžiuje užkopėme ant. Piliakalnio, dar vadinamo Palemono kalnu. Pilies, deja, čia jau nėra, bet istorija mena, kad čia stovėjusi Pieštvės pilis, kurią kryžiuočiams  pavyko sudeginti tik sugriovus Kauno pilį...  Paskutinis kelionės tikslas - Raudondvaris, kurį nuo 17 a. valdė ir puoselėjo Radvilos, Tiškevičiai. Apžiūrėdami dvarą, išklausėme įdomaus gido pasakojimo. Baigiantis ekskursijai, pakilo vėjas, o sulipus į autobusą, pradėjo lyti.  Kelionė mums tikrai neprailgo -  daug pamatėme, sužinojome, pasigrožėjome nuostabiais gamtovaizdžiais, pabendravome.

..
Gruodis 2017