Jūs esate čia: Naujienos

Rugsėjo 27 dieną dvidešimt mokyklos 4-8 klasių mokinių vyko į Kauną, į K. ir M. Petrauskų  lietuvių muzikos muziejų. Buvo vykdoma  projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinė programa “Muzikos paslaptys”.

K. ir M. Petrauskų muziejus yra įsikūręs buvusiame Kipro Petrausko name Kaune.  Kauno edukacijos ir ekskursijų vadovė Jurgita Ragaišienė mokiniams pristatė brolių Kipro ir Miko Petrauskų gyvenimo bei kūrybos kelią, jų nuopelnus Lietuvos kultūrai. Mokiniai apžiūrėjo tris memorialinius kambarius,  susipažino su namo istorijos ir Petrauskų genealoginio medžio ekspozicija, sužinojo, kad 1999-aisiais K. Petrauskas kartu su žmona Elena Žalinkevičaite-Petrauskeine įvertinti ir Pasaulio tautų teisuolio apdovanojimu, nes 1942-aisiais priglaudė žydo smuikininko dukterį Daną Pomeranz. Tiesa, muziejuje vietos randa ne tik liaupsės, bet ir draugiški šaržai, koliažai – K. Petrauską įamžinti norėjo visi. Net muilo gamintojai.

Kitoje muziejaus erdvėje vyko edukacinis užsiėmimas. Jo metu mokiniai galėjo ne tik pamatyti, bet ir išbandyti savo gebėjimus grodami įvairiais muzikiniais instrumentais- smuiku, kontrabosu, klarnetu, obojumi, fagotu, valtorna, trombonu, tūba, koncertiniais varpais.

Mokiniams ši edukacinė programa pasirodė įdomi, suteikė naujų  įgūdžių, paskatino labiau  domėtis Lietuvos kultūra, muzikiniu gyvenimu bei istorija.

Muzikos mokytoja metodininkė Milda Trušauskaitė

Gruodis 2017