Jūs esate čia: Naujienos

Nors esame tik penktokai, jau kartais pagalvojame apie savo būsimą profesiją. Lapkričio 24 d. mokykloje vyko ,,Karjeros diena“. Šią dieną buvo galimybė apie profesijas išgirsti iš artimiausių žmonių - tėvelių.

Pirmoji pamoka prasidėjo neįprastai: į klasę įžengė policijos pareigūnai. Tai Urtės tėveliai – Palangos miesto policijos komisariato veiklos skyriaus vyresnieji tyrėjai Jurgita ir Leonas Butkai. Buvo labai įdomu klausytis apie jų darbą gaudant nusikaltėlius ir išaiškinant nusikaltimus. Sužinojome, kokia nepilnamečių atsakomybė. Net antrankius visi pasimatavome ir policininko lazdą apžiūrėjome. Urtės tėtis mums priminė, kaip saugiai elgtis gatvėje, o davanų visi gavome po atšvaitą.

Antrąją pamoką Emilijos Rimutytės mama Lina papasakojo apie veterinarijos – maisto saugos inspektoriaus ir kokybės tikrintojo darbą vaisių ir daržovių įmonėje. Sužinojome, iš kokių šalių į mūsų parduotuves atvežami vaisiai ir daržovės. Jie turi būti kruopščiai patikrinti, kad nekeltų pavojaus sveikatai. Ir pakvipo klasė ispaniškais mandarinais! Jų gavome visą krepšį.

Trečią pamoką klasė virto ,,grožio salonu“. Vakarės Kliusovaitės mama Veronika, dirbanti ,,Aušrinės“ grožio studijoje, pasakojo apie kirpėjos darbą. Daug visokių plaukų priežiūros priemonių pamatėme ir sužinojome, kaip prižiūrėti plaukus. O įdomiausia buvo stebėti, kaip daromos šukuosenos. Modeliais tapo ne tik mergaitės, bet ir berniukai. Įdomus, nors ir sunkus kirpėjos darbas.

Po šių pamokų mūsų dar laukė kelionė į VšĮ Kretingos verslo ir technologijų mokyklą. Lauke buvo puikus oras, tad nukeliauti kelis kilometrus - vieni juokai. Šioje mokykloje dirba Uršulės Dimgailaitės tėvelis Vytautas. Mus pasitiko direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Andrijauskienė ir profesinio skyriaus vedėjas Audrius Šimkus. Žiūrėjome filmą apie mokyklą, sužinojome, kokias profesijas čia galima įsigyti. Galėjome pasėdėti už mokomojo traktoriaus vairo, pamatėme, kaip mokosi virėjai. Kokią daugybę stalo įrankių jie turi pažinti! Mes mėginome atpažinti kruopas ir prieskonius. Sekėsi neblogai. Dekoratyvinio apželdinimo specialybės besimokantys mokiniai dirbo kabinete, ruošėsi šventėms, gamino advento vainikus. Dovanų gavome po mokinių pagamintą nuostabų angeliuką. Atsisveikindami dėkojome už nuoširdų priėmimą ir pažadėjome dar apsilankyti mokykloje, kai būsime aštuntokai.

Grįžome į savo mokyklą linksmi, daug pamatę ir sužinoję. Tai buvo pati įdomiausia diena mokykloje.

Urtė Pakutkaitė, Uršulė Dimgailaitė, 5d klasės mokinės

Gruodis 2017