Jūs esate čia: Naujienos

Jau tapo tradicija, jog pavasarį Kretingos M.Daujoto pagrindinėje mokykloje yra organizuojamas rajoninis renginys-konkursas  „Ketvirtokų ketvirtokas“, skirtas itin gabiems, smalsiems, įvairiomis mokslo sritimis besidomintiems šauniausiems rajono mokyklų ketvirtokams. Kovo 23-ąją  šiame renginyje savo proto galias bandė net 13 miesto bei rajono mokyklų (Vydmantų, Darbėnų gimnazijų, Rūdaičių, M.Tiškevičiūtės mokyklų, mokyklos-darželio „Žibutė“,  Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, Kurmaičių pradinės,   S.Daukanto bei  M.Daujoto pagrindinių mokyklų) ketvirtų klasių atstovų. Dalyvius į renginį atlydėjo ne tik jų mokytojai, tačiau ir gausus būrys palaikymo grupių. Viso renginio metu iškelti spalvingi plakatai, netylantys plojimai, eiliuoti šūkiai, palaikantys dalyvius, sukūrė itin smagią varžytuvių nuotaiką.

Šiais metais renginys  „Ketvirtokų ketvirtokas“ vyko moderniau – dalyviai į klausimus atsakinėjo naudodamiesi planšetiniuose kompiuteriuose įdiegta Kahoot programa. Konkursas vyko keturiais etapais, po kiekvieno iš jų  dalyvių skaičius vis mažėjo, kol finalinėje kovoje liko tik du stipriausieji. Baigiamasis etapas šįkart buvo sėkmingas M.Tiškevičiūtės mokyklos mokiniui Linui Rumbučiui (mokytoja Irma Ilkevičienė) bei Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos ketvirtokui Edgarui Naugreckiui (mokytoja Sada Kubilienė). Finalininkai paeiliui rinkosi klausimus iš 12 skirtingų temų. Baigiamojo etapo kova pradžioje vyko apylygiai, tačiau atsakant į paskutinius finalo klausimus sėkmė labiau lydėjo ketvirtoką Liną Rumbutį, kuris ir buvo paskelbtas šauniausiu 2017-2018 mokslo metų rajono ketvirtokų ketvirtoku.

Visi konkurso dalyviai už šaunų pasirodymą renginyje buvo apdovanoti padėkos raštais, o laimėtojui Linui įteiktas  nugalėtojo diplomas bei enciklopedija  „500 klausimų ir atsakymų“.  Paguodos prizu (knyga) pagerbtas ir antrasis finalininkas Edgaras.

Džiugu, jog šis M.Daujoto pagrindinės mokyklos jau šeštus metus organizuojamas „Ketvirtokų ketvirtoko“ konkursas tampa tradiciniu rajoniniu renginiu, kurio svarbiausias tikslas -  skatinti gabių mokinių ugdymą(si),  lavinti jaunųjų intelektualų protą, atmintį, loginį mąstymą. Tikėtina, jog šis puikus konkursas gyvuos dar ne vienerius metus ir padės atrasti ne vieną gabų bei talentingą mokinį.

Pradinio ugdymo vyr.mokytoja

Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė