Jūs esate čia: Naujienos
Kretingos M. Daujoto vidurinėje mokykloje gražiais ir prasmingais renginiais buvo paminėta spalio 5 - oji - Mokytojų diena. Mokytojų dienai skirtas renginys „Auksiniai mokytojų apdovanojimai“.
Mokytojų dienai skirtas renginys „Auksiniai mokytojų apdovanojimai“ Jaunon širdin tu sėji protą, gėrį, Ją nuo audrų ir saugai, ir gini. Priimki šiandien, Mokytojau, rudeninę gėlę Ir ačiū, kad dėl mūsų gyveni.

Kretingos M.Daujoto vidurinėje mokykloje gražiais ir prasmingais renginiais buvo paminėta spalio 5-oji - Mokytojų diena.

Tądien, nuo ankstyvo ryto, mokytojus lydėjo pakili, šventiška nuotaika. Vos įžengus pro mokyklos duris kiekvienas mokytojas buvo dvyliktokų pasveikintas ir apdovanotas rausvaskruosčiu obuoliu su vėliavėle, kurioje užrašyta prasminga sentencija. Tuo tarpu prie kabinetų jau būriavosi mokiniai, kurių rankose – gėlės, skirtos mylimiausiems savo mokytojams bei auklėtojams. Na, o po pamokų visi mokytojai buvo pakviesti į šventinį mokytojų dienai skirtą renginį – koncertą „Auksiniai mokytojų apdovanojimai“, kurį ruošė taip pat mūsų mokyklos dvyliktokai kartu su savo auklėtojomis E.Daniuk, A.Kruševičiūte.

Renginį vedę Emilija Puišytė ir Tadas Lukošius visų dvyliktokų vardu dar kartą prasmingais žodžiais pasveikino visus mokyklos pedagogus. Taip pat nuskambėjo ir jaunųjų mokyklos žurnalistų sveikinimas, kuriame Mokytojas lyginamas su Sokratu, raginančiu jaunimą pažinti pasaulį per klausimus, su H.K.Andersenu, daugybėje pasakų atskleidžiančiu tiesą, M.Kolins, kovojančia už kiekvieno vaiko teisę į mokslą. Tiesiog mokytojui per vieną dieną tenka pabūti daug kuo ir įsijausti į daugybę skirtingų vaidmenų : jis - ir aktorius, ir - draugas, ir - psichologas, ir - gydytojas, ir - mama bei tėtis, ir netgi - patikimas paslapčių saugotojas.

Buvo trumpai pristatyti ir jaunųjų žurnalistų atlikto tyrimo, skirto Mokytojų dienai, rezultatai. Tyrime dalyvavo 1-12 klasių mokiniai, o rezultatai dar kartą padėjo išryškinti geriausias mokytojų savybes, charakterizuoti svajonių mokytojo portretą. Po sveikinimo žodžių prasidėjo iškilminga „Auksinių mokytojų apdovanojimų“ ceremonija, kurios metu buvo paskelbti mokytojai nominantai, jie apdovanoti atminimo raštais. Štai „Švelniausio mokytojo“ nominacijoje nugalėjo technologijų mokytoja M.Šaltmerienė, „Auksinės šypsenos“ – direktoriaus pavaduotoja K.Mickienė, „Auksinės taisyklės“ nominacijoje apdovanojimą pelnė lietuvių klabos mokytoja D.Merkelienė, o „Auksinės frazės“ – biologijos mokytoja G.Benetienė.

Renginio metu mokytojų širdis džiugino balsingųjų dvyliktokų ansamblio atliekamos dainos. Skambėjo A.Mamontovo „Ufonautai“, G.Paškevičiaus „Šiam pasauly visko būna“ (pianinu pritarė dvyliktokė Greta Petrulytė). Mokytojai buvo sužavėti 12b klasės mokinio Tomo Leliugos (jam gitara pritarė Tadas Lukošius) nuoširdžiai atliekamomis Stingo „Shape of my heart“ bei F.Sinatros „My way“ dainomis, po kurių pasigirdo gausūs aplodismentai. Džiugu, kad Tarptautinei mokytojų dienai skirti renginiai mūsų mokykloje yra tapę tradiciniais. Ir šis renginys – tai nedidelis, bet labai svarbus įvykis, atskleidęs dar vieną mokyklos istorijos puslapį.

Parengė
R.Zulumskytė-Trumpenskienė