Jūs esate čia: Naujienos
24 geriausiems vertėjams ir iliustruotojams - projekto „Tavo žvilgsnis“ diplomai ir knygos.
Jau penktus metus Kretingos Marijono Daujoto vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvauja respublikiniame Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamame vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis“. Šiandien ypač svarbi vieta tenka kalbai kaip bendravimo priemonei, kaip tautos identifikavimo ir kultūros raiškai. O šis konkursas teikia didžiulę galimybę mokiniams praktiškai pritaikyti tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų turimas žinias.
Šiais mokslo metais mokykloje įvykusiame pirmajame projekto ture dalyvavo septyniasdešimt šeši 4-10 klasių mokiniai. Konkurso metu į lietuvių kalbą buvo verčiami tekstai iš anglų, rusų, prancūzų kalbų. Dalyviai vertė vieną iš 8 pateiktų tekstų šiomis kalbomis, o iliustruotojai rinkosi iliustruoti vieną iš 32 tekstų. Sistemingai ir nuosekliai dirbdami, konsultuojami anglų kalbos mokytojų J. Meškauskienės, L. Jurgutienės, R. Marijošienės, N. Surblytės, rusų kalbos mokytojų E. Daniuk, E. Butrimaitės, I. Jurgutienės, net 24 mūsų mokyklos mokiniai tapo šio projekto nugalėtojais.

Nugalėtojams įteiktos VKIF vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis“ rengėjų išleistos geriausių vertimų, kūrybos užduočių ir iliustracijų knygos bei diplomai, o visiems projekto dalyviams ir mokytojams įteikti padėkos raštai.

Jaunųjų žurnalistų
būrelio vadovė