Neįgaliesiems: Didinti tekstą | mažinti
Jūs esate čia: Naujienos
Spausdinti
  Kretingos Marijono Daujoto pagrindinė mokykla  
Šaltuoju metų laiku turime ne tik šiltai rengtis, kad nesušaltume bei nesusirgtume, tačiau privalome savo sveikata rūpintis ir ieškodami būdų, priemonių, siekiant  stiprinti savo organizmo imunitetą. Būtent šiuo tikslu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A.Linnikienė kartu su 3a klasės mokytoja R.Zulumskyte-Trumpenskiene surengė puikią popietę „Būkime sveiki: imuniteto stiprinimo būdai“.

Tądien kiekvienas atsinešėme po nedidelį žiupsnelį pačių įvairiausių žolelių bei vaistažolių, kurias užplikius pasidarėme puikios aromatingos arbatos. Klasė pakvipo liepžiedžiais, ramunėlėmis, medetkomis, čiobreliais, mėtomis, kmynais ir kitais vasarą menančiais aromatais. Arbatą gardinome medumi, imbieru bei citrina. Na, o gurkšnodami karštą aromatingą gėrimą, klausėmės visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pasakojimo apie imuniteto stiprinimo būdus, patys dalyvavome diskusijoje, dalinomės bei vieni kitiems pristatėme receptus, kuriuos esame išbandę  savo namuose, kurie padeda saugotis nuo peršalimo ligų. Vieni prieš miegą geria pieną su medumi, kiti valgo citrinos, imbiero ir medaus mišinį, treti saugodamiesi nuo ligų kuo dažniau sukramsnoja po skiltelę česnako. Popietės metu taip pat sužinojome, kad mūsų organizmo imunitetą stiprina ne tik sveika mityba, fizinis aktyvumas, grūdinimasis, bet ir pastovus dienos režimas, miegas, tyras oras bei tiesiog pozityvios mintys, gera nuotaika, juokas, šypsena. Popietės metu sveikatos specialistė A.Linnikienė visus pavaišino bičių duonele, kurios  2-3 per dieną suvalgytos granulės taip pat labai stiprina mūsų imuninę sistemą.

Popietė su žolelių arbata pralėkė nepastebimai. Ne tik gardžiai atsigėrėme arbatos, tačiau ir pakartojome bei papildėme savo žinias, susijusias su imuniteto stiprinimo būdais bei sveika gyvensena. Tikimės, jog laikydamiesi aptartų sveikatinimo taisyklių, apsisaugosime nuo dalies peršalimo ligų, pagerinsime savo mokyklos lankomumo rodiklius bei tiesiog visi būsime laimingesni, geresnės nuotaikos.

Informaciją parengė

„Mažųjų žurnalistų“ būrelio nariai

« Atgal   Į viršų
  Susisiekite  
Kretingos Marijono Daujoto pagrindinė mokykla
Vilniaus g.12, LT-97108 Kretinga
Tel: 8 657 161 15
El. p.: 
info@daujotomokykla.lt
  Kviečiame dalyvauti  
  Prisijungimas  
    Jūsų slaptažodis:
  Kalba  
  Kalendorius  
Balandis 2018
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30