Neįgaliesiems: Didinti tekstą | mažinti
Jūs esate čia: Naujienos
Spausdinti
  Kretingos Marijono Daujoto pagrindinė mokykla  

Jau  ketvirtą kartą Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Lietuvos žmones, kviesdama šalies gyventojus šią ypatingą dieną paminėti prasmingai ir išradingai.  Į šį nuoširdų kvietimą atsiliepė ir mūsų mokyklos mokiniai, paraginti istorijos mokytojų Sigitos Jonaitienės ir Roberto Gindulio, kurie talkon pasikvietė technologijų mokytojus Mariją Šalmerienę ir Juozą Lingį, dailės mokytoją Adą Bastienę ir visus pradinukus. Noro išradingai švęsti Vasario 16-ąją buvo apimti visi – ir pradinukai, ir 5-10 klasių mokiniai. Aktyviausi buvo šeštokai.

Jie panoro išsiaiškinti, kas yra šauniausias,  ir surengė viktoriną „Tūkstantmečio šeštokas“. Viktorinoje šeštokai turėjo atsakyti ne tik į istorijos, bet ir į geografijos, kultūros klausimus. Po atkaklios kovos paaiškėjo, kad kiekviena klasė gali didžiuotis, jog turi nepaprastą bendraklasį – tūkstantmečio šeštoką. Tokiais ypatingais šeštokais tapo Paulius Mikaločius (6 a klasė),  Gabijus Gavėnas (6 b klasė), Laineda Vainauskaitė (6 c klasė), Nedas Urniežius (6 d klasė). Dešimtokai Vasario 16-osios proga nusprendė pagilinti savo istorines žinias ir surengė „protų mūšį“ klasėse. Kiekvienoje klasėje kolektyvai susiskirstė į komandas, išsirinko kapitonus ir siekė išsiaiškinti, kas geriausiai įsigilino į Vasario 16-osios istoriją. Kiekvienoje klasėje buvo po kelias komandas, visos turėjo sugalvoti komandų pavadinimus. Įdomu tai, kad dažniausiai komandos rinkosi „Signatarų“ vardą, o dešimtokai, susibūrę į tas komandas, parodė, kad geriausiai išmano Lietuvos istoriją ir daugiausia žino apie Vasario 16-ąją. 10 a klasėje laimėjo „Signatarų“ komanda, kurios kapitonas buvo Martynas Endriekus, 10 b klasėje laimėjo kapitono Deivido Mineikio vadovaujama komanda, o 10 c nugalėtojams vadovavo Monika Rimkutė.  Visi nugalėtojai buvo mokyklos direktoriaus apdovanoti baigiamajame renginyje, kuris vyko aktų salėje.

Kad mes mylime Tėvynę, galėjo pamatyti kiekvienas, apsilankęs mokykloje. Juk mokyklos fojė puošė didžiulis stendas, kurio viduryje puikavosi didelė mokinių Širdis, kurioje kiekvienas pradinukas  galėjo prisegti savo sukurtą Lietuvos Trispalvę. Tądien mokykloje apsilankę tėveliai ir svečiai buvo nustebinti mūsų išradingumo. O mes, šventės dalyviai,  džiaugiamės gražiu Lietuvos Nepriklausomybės dienos paminėjimu ir visiems linkime mylėti savo šalį, didžiuotis laisve.

Renginio organizatoriai

 

« Atgal   Į viršų
  Susisiekite  
Kretingos Marijono Daujoto pagrindinė mokykla
Vilniaus g.12, LT-97108 Kretinga
Tel: 8 657 161 15
El. p.: 
info@daujotomokykla.lt
  Kviečiame dalyvauti  
  Prisijungimas  
    Jūsų slaptažodis:
  Kalba  
  Kalendorius  
Kovas 2018
P A T K P Š S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31