Kai už lango pūga, gera prisiminti saulėtą vasarą. Tada pievose prisirinkome visokių žiedelių ir lapų, juos sudžiovinom. Amatų centre vykusiame užsiėmime ,,Vasarėlę prisiminus“ iš džiovintų augalų gaminome atvirutes. Pavyko visai neblogai. Apsilankę surengtoje parodoje, galėsite įvertinti.
   O vos tik pro debesį šyptelėjo saulė, iškeliavome į Dvaro parką. Ar sugebėtumėte pažinti medį, kai jis be lapų? Kretingos Dvaro parke vyko ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku" (vadovė mokytoja Julija Šližienė) edukacinis užsiėmimas ,,Pažink medį žiemą“.

Mums jau gerai pažįstama Kretingos muziejaus gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė papasakojo, kaip pažinti medžius iš žievės, silueto, kvapo, pumpurų. Ar kada pastebėjote, kokie yra uosio pumpurai? Tikriausiai ne visi žinote, jog jie juodi kaip maži angliukai, o savo forma primena kanopą! Kaštono pumpurai gana dideli, o ievos savotiškai kvepia. Nusiskynėme kelias šakeles ir pamerkėme klasėje. Stebėsime, kurie pumpurai prabus pirmieji.
Gamtoje tiek daug nuostabių dalykų. Tereikia sustoti, apsižvalgyti, įsiklausyti... Juk kiekvienas gali žengti žaliuoju taku!

Emilija Rimutytė, 6d klasės mokinė,
ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku" narė