Šiauliuose gyvenantis psichologas Evaldas Karmaza jau pažįstamas mūsų mokiniams. Bene aštuntus metus, vos prasidėjus mokslo metams, jis atvyksta pasikalbėti su progimnazijos vadovais, pabendrauti su mokytojais, vesti pamoką mokiniams. Pirmadienį, rugsėjo 9 dieną, Evaldas Karmaza vedė pamokas mūsų progimnazijos šeštokams. Naudodamasis proga, jis pristatė mokiniams mūsų progimnazijos bendruomenės naują narę psichologę Renatą Jacevičienę.
Pakalbėjęs su mokiniais, psichologas Evaldas Karmaza pasiūlė šeštokams nagrinėti labai svarbią smurto ir patyčių prevencijos temą. Netradicinės pamokos, kuri vyko progimnazijos skaitykloje, metu, šeštokai su žinomu psichologu diskutavo apie tai, kaip atpažinti smurtą, priekabiavimą, patyčias, ką daryti, kai tampi auka ar tokio nusikaltimo liudininku, kur kreiptis. Šeštokai sužinojo, kokį atsaką gali duoti vaikas, iš kurio tyčiojamasi, kokiais būdais sustabdyti smurtautoją, ką daryti, kad pavyktų sustabdyti patyčias. Klausytojų aktyvumas akivaizdžiai liudijo, kad tokios netradicinės pamokos labai naudingos, kai kurie net pageidavo, kad psichologas pakalbėtų ir su jų tėveliais. Gal taip ir bus kada nors padaryta, nes psichologo Evaldo Karmazos paskaitų ir veiklos tikslas – daryti viską, kad vaikas užaugtų žmogumi, o to siekti turi ir pats vaikas, ir visi, kurie yra šalia to vaiko.

Marijono Daujoto progimnazijos žurnalistų būrelis

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas
1.  8.00 8.45
2.  8.55 9.40