Penktadienį, sausio 24 dieną, raiškųjį skaitymą mėgstantys mūsų progimnazijos mokiniai rinkosi į tradicinį konkursą, kuriam šiemet patys pasiūlė pavadinimą – „Žodžiai iš širdies – ant mano lūpų...“ Tai, kad mokiniai dėmesingiau nei bet kada rengėsi šitam konkursui, liudija ir gausesnės atrankos klasėse vykusiuose konkursuose, ir nauji, nėsyk konkursuose neskambėję kūriniai. Džiugino ir tai, kad šiemet daug mokinių pasirinko skaityti ne eilėraščius, o prozinių kūrinių ištraukas. Konkurse skambėjo Gendručio Morkūno kūrinio „Iš nuomšiko gyvenimo“ ištrauka, kurią skaitė septintokas Dominykas Neverauskas. Penktokė Saulė Žiobakaitė pasirinko Rebekos Unos tekstą „Barbora ir pelkių senelis“, o jos bendraamžė Ugnė Petrauskaitė skaitė Gintarės Adomaitytės teksto „Žaliojo namo paslaptis“ ištrauką. Konkurso dalyviai klausėsi ir naujų poezijos kūrinių. Džiugu, kad mokiniai rinkosi modernius jų pasaulį ir nuotaikas atspindinčių autorių kūrinius (Daiva Čepauskaitė, „Auksinė skruzdėlė“, Evelina Daciūtė, „Iš jūros naktį vėl išlįs...“ ir kt.)

Konkurso dalyvių pasirodymus aptarė reikli vertinimo komisija. Ją sudarė komisijos pirmininkė – mokytoja Milda Trušauskaitė, narės – mokytoja Aldona Vaičiuvienė ir Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė.  Vertintojos pasidžiaugė, kad mokiniai atsakingai ruošėsi, kad įdomūs ne tik kūriniai, bet ir kompozicija, kurią atliko penktokės Urtė Petrulytė ir Ugnė Petrulytė. Nors komisija turėjo apie ką diskutuoti, bet ir konkurso dalyviai, ir juos konsultavusios mokytojos pritarė vertinimo komisijos sprendimui. Mūsų mokyklai rajono raiškiojo skaitymo konkurse atstovaus 6 b klasės mokinė Tautvydė Kudarauskaitė, kuri skaitys Gintarės Adomaitytės tekstą „Žaliojo namo paslaptis“. Tautvydę konsultavo mokytoja Aldona Ketlerienė. Antroji atstovė – Urtė Endružytė, pasirinkusi Vytautės Žilinskaitės pasaką „Verksnio ežeras“ (konsultavo mokytoja Jūratė Račinskienė). Linkime laimėtojoms sėkmės rajono konkurse, o visiems, kurie mėgsta raiškųjį žodį, skaityti knygas ir ieškoti naujų tekstų, su kuriais galėtų dalyvauti naujuose konkursuose.

Jaunųjų žurnalistų būrelio informacija

Fotografavo Skaistė Karbauskytė